فیزیک کوانتوم
فیزیک کوانتوم
2019-09-03

قانون جذب(فایل صوتی)

آیا به نظر شما جهانی که اینقدر براساس نظم خاصی کار می کند امکان دارد رویدادهای رخ داده در آن به صورت شانسی و بدون قانون باشد؟

اصلا آیا خود ما مگر به صورت شانسی و اتفاقی داریم زندگی می کنیم؟؟

پاسخ قطعا خیر است.

دوست عزیز هیچ چیز در جهان شانسی و اتفاقی رخ نمی دهد و هر رویدادی یک علت دارد که منجر به بروز آن رویداد می شود. همه چیز بر اساس قانون کار می کند.

نگاهی به اطراف خودت بکن

به آسمان ، خورشید، زمین، ستارگان و… آیا اینها بطور اتفاقی کار می کنند یا براساس قوانین خاص طبیعی؟مگر امکان دارد جهان چندمیلیارد سال به صورت اتفاقی به همین روال ادامه پیدا کند؟

قطعا پاسخ خیر است.

حتما جهان بر اساس نظم خاص و قوانین ثابت و بدون تغییری کار می کند.

 

به قول انیشتین خداوند تاس نمی‌اندازد اگر شش آمد یک تصمیم بگیرد اگر یک آمد تصمیم دیگری بگیرد.حقیقت این است که خداوند جهان هستی را بر اساس قوانینی محکم آفریده است و همه‌چیز در جهان هستی از این قوانین پیروی می‌کنند؛ قوانینی که ثابت و پایدار هستند.

قانون

تعریف: «به عملی که اگر در هر زمان و در هر مکان (گاهی در مکانی مشخص) انجام شود و نتیجه‌ای یکسان و تکراری داشته باشد، قانون گفته می‌شود»؛ مثل قانون جاذبه زمین.

شما اگر یک شیئ را در هرنقطه از زمین رها کنی روی زمین می افتد چه در ایران چه در آمریکا و چه در هر نقطه دیگر از کره زمین واز نظر زمانی هم از ابتدای خلقت تاکنون چنین بوده است و این یک قانون است.(قانون جاذبه) همیشه و در همه جا یکسان عمل می کند.
منظور من از واژه‌ی قانون یا قوانین، قانون یا مجموعه قوانینی نیست که انسان‌ها (دولت‌ها، حکومتها و…) آن‌ها را وضع کرده‌اند؛ بلکه منظور  قوانینی است که جهان هستی بر اساس آن کار می کند. وبه قول قران تبدیل یا تغییری در قوانین الهی(سنتهای الهی) وجود ندارد و این قوانین ثابت وبدون تغییرهستند.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد عملگرا

همین الآن دانلود کنید

درست میبینید ! این محصول ارزشمند رایگان است
همین الآن برایم ایمیل شو
نو اندیشان تحول آفرین
close-link