2019-09-02
فیزیک کوانتوم
فیزیک کوانتوم
2019-09-03

قانون جذب

قانون جذب

گروه تحقیقاتی سالاروند

قانون جذب چیست؟

من به قانون جذب ایمان دارم.  علی سالاروند

 

سوالات زیادی در مورد قانون جذب وجود دارد مثل این سؤالات:

۱- قانون جذب چیست؟

2-  آیا اصلاً قانون جذب حقیقت دارد؟

3-  قانون جذب پول چیست؟

4-  چگونه از این قانون استفاده کنیم؟

5- چگونه با استفاده از این قانون همسر مناسب خود را پیدا کنیم؟

و..

به احتمال خیلی زیاد شما که اکنون در حال مطالعه این مقاله هستی عبارت ((قانون جذب)) را شنیده ای و براساس همین قانون اکنون مشغول مطاله این مقاله هستی، ولی ممکن است یا عمیقا آنرا درک نکرده ای یا از دوستان و اطرافیان شنیده ای که گفته اند ما کتابهای زیادی در مورد قانون جذب خوانده ایم ولی بی فایده بوده و نتیجه نگرفته ایم.

در همین ابتدا لازم است این را بگویم که قانون جذب یک قانون جهانی است و لحظه به لحظه جهان دارد بر اساس همین قانون عمل می کند.


با من تا آخر مقاله همراه باش…


آیا به نظر شما جهانی که اینقدر براساس نظم خاصی کار می کند امکان دارد رویدادهای رخ داده در آن به صورت شانسی و اتفاقی باشد؟

اصلا آیا خود ما مگر به صورت شانسی و اتفاقی داریم زندگی می کنیم؟؟

پاسخ قطعا خیر است.

دوست عزیز هیچ چیز در جهان شانسی و اتفاقی رخ نمی دهد و هر رویدادی یک علت دارد که منجر به بروز آن رویداد می شود. همه چیز بر اساس قانون کار می کند.

نگاهی به اطراف خودت بکن

به آسمان ، خورشید، زمین، ستارگان و… آیا اینها بطور اتفاقی کار می کنند یا براساس قوانین خاص طبیعی؟مگر امکان دارد جهان چندمیلیارد سال به صورت اتفاقی به همین روال ادامه پیدا کند؟

قطعا پاسخ خیر است.

حتما جهان بر اساس نظم خاص و قوانین ثابت و بدون تغییری کار می کند.

 

به قول انیشتین خداوند تاس نمی‌اندازد اگر شش آمد یک تصمیم بگیرد اگر یک آمد تصمیم دیگری بگیرد.حقیقت این است که خداوند جهان هستی را بر اساس قوانینی محکم آفریده است و همه‌چیز در جهان هستی از این قوانین پیروی می‌کنند؛ قوانینی که ثابت و پایدار هستند.


قانون

تعریف: «به عملی که اگر در هر زمان و در هر مکان (گاهی در مکانی مشخص) انجام شود و نتیجه‌ای یکسان و تکراری داشته باشد، قانون گفته می‌شود»؛ مثل قانون جاذبه زمین.

شما اگر یک شیئ را در هرنقطه از زمین رها کنی روی زمین می افتد چه در ایران چه در آمریکا و چه در هر نقطه دیگر از کره زمین واز نظر زمانی هم از ابتدای خلقت تاکنون چنین بوده است و این یک قانون است.(قانون جاذبه) همیشه و در همه جا یکسان عمل می کند.
منظور من از واژه‌ی قانون یا قوانین، قانون یا مجموعه قوانینی نیست که انسان‌ها (دولت‌ها، حکومتها و…) آن‌ها را وضع کرده‌اند؛ بلکه منظور  قوانینی است که جهان هستی بر اساس آن کار می کند. وبه قول قران تبدیل یا تغییری در قوانین الهی(سنتهای الهی) وجود ندارد و این قوانین ثابت وبدون تغییرهستند.

به قوانینی که خداوند برای خودش وضع نموده(( سنت الهی )) گفته می شود.

 

چند نمونه از آیات قران که در مورد سنتهای الهی است و همواره تاکید کرده است که این سنتها(قوانین) تغییرناپذیرند.

سُنَّةَ اللَّهِ فِي الَّذِينَ خَلَوْا مِن قَبْلُ ۖ وَلَن تَجِدَ لِسُنَّةِ اللَّهِ تَبْدِيلًا (احزاب 62)

این سنّت خداوند در اقوام پیشین است، و برای سنّت الهی هیچ گونه تغییر نخواهی یافت!

سُنَّةَ مَنْ قَدْ أَرْسَلْنَا قَبْلَكَ مِنْ رُسُلِنَا وَلَا تَجِدُ لِسُنَّتِنَا تَحْوِيلًا (اسرا 77)

سنتى كه همواره در ميان [امتهاى] فرستادگانى كه پيش از تو گسيل داشته‏ ايم [جارى] بوده است و براى سنت [و قانون] ما تغييرى نخواهى يافت (

اسْتِكْبَارًا فِي الْأَرْضِ وَمَكْرَ السَّيِّئِ وَلَا يَحِيقُ الْمَكْرُ السَّيِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ فَهَلْ يَنْظُرُونَ إِلَّا سُنَّتَ الْأَوَّلِينَ فَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِيلًا وَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَحْوِيلًا (فاطر43)

[انگيزه] اين كارشان فقط گردنكشى در [روى] زمين و نيرنگ زشت بود و نيرنگ زشت جز [دامن] صاحبش را نگيرد پس آيا جز سنت [و سرنوشت‏ شوم] پيشينيان را انتظار مى ‏برند و هرگز براى سنت‏ خدا دگرگونى نخواهى يافت.

همان گونه که حکومتها قوانینی برای خود شان و قوانینی برای مردم وضع می کنند خداوند هم قوانینی برای خودش(جهان هستی)  وضع نموده که انسانها به دنبال کشف این قوانین هستند( مثل قانون جاذبه)، وقوانینی هم برای مردم وضع نموده که از طریق پیامبران به مردم رسانده می شود.

مثلا مجلس دو نوع قانون وضع می کند:

قانونى براى اداره خود مثل آن كه هیئت رئیسه و رئیس مجلس چگونه انتخاب شود، تعداد كمیسیون ها و تعداد نفرات هر كمیسیون، مقدار حقوق، مقدار تعطیلات، شرایط مجلس علنى و غیر علنى، رأى مخفى و رأى غیر مخفى، شرایط استیضاح وزیر و… چگونه باشد كه اینها قوانینى است كه مجلس براى خودش مى گذارد.
نوع دوم قوانینى است كه مجلس براى مردم و دولت وضع مى كند.

منظور از ثابت بودن قوانین: یعنی قوانینی که تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند کرد.

ما انسان‌ها امروزه توانسته‌ایم برخی از قوانین جهان هستی را کشف کنیم؛ قانون جذب یکی از مجموعه قوانین جهان هستی است. (به قوانین جهان هستی، قوانین کیهانی نیز می‌گوییم.)

شکل جهان هستی

دانشمندان در گذشته معتقد بودند جهان به اندیشه و ماده تقسیم می شود و سپس گفتند که جهان ماده و انرژی است و اکنون می گویند که همه چیز انرژِی است . کل کائنات از انرژی به وجو آمده.

همه آنچه که می بینی و نمی بینی انرژی است . درخت، میز، کتاب، گوشی تلفن ، خودت و همه و همه انرژی هستند. و انرژی نه به وجود می آیدو نه از بین می رود فقط از شکلی به شکل دیگر تبدیل می شود.

 

تاریخچه قانون جذب

قانون جذب به هیچ وجه قانون جدیدی نیست و 1400 سال پیش قرآن در سوره نور آیه 26 فرموده است:

الْخَبِيثَاتُ‌ لِلْخَبِيثِينَ‌ وَ الْخَبِيثُونَ‌ لِلْخَبِيثَاتِ‌ وَ الطَّيِّبَاتُ‌ لِلطَّيِّبِينَ‌ وَ الطَّيِّبُونَ‌ لِلطَّيِّبَاتِ‌ أُولٰئِکَ‌ مُبَرَّءُونَ‌ مِمَّا يَقُولُونَ‌ لَهُمْ‌ مَغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ‌ کَرِيمٌ‌

زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارند؛ و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاکند! اینان از نسبتهای ناروایی که (ناپاکان) به آنان می‌دهند مبرّا هستند؛ و برای آنان آمرزش (الهی) و روزی پرارزشی است!

 

همچنین شعر مولانا که برگرفته از همین آیه است بیانگر این است که چیزهای مشابه همدیگر را جذب می کنند. بیش از 700 سال پیش این شعر سروده شده است.

در جهان هر چیز چیزی جذب کرد                       گرم گرمی را کشید و سرد سرد

    قسم باطل باطلان را می‏کشند                             باقیان از باقیان هم سر خوشند                 ناریان مر ناریان را جاذب‏اند                                  نوریان مر نوریان را طالب‏اند

لذا قانون جذب چیز جدیدی نیست که بخواهدا ختراع فرد خاصی باشد.

تمام قانون جذب را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد: (انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند). افکار ما نیز انرژی هستند لذا مشابه خود را جذب می کنند.

 

برای درک قانون جذب نیاز هست که تعریف و اصطلاحات دیگری را یاد بگیرید:

فکر: می‌توان گفت به صداهای درونی که در ذهن پدید می‌آیند، فکر می‌گوییم.

باورها: فکری که بارها و بارها در ذهن تکرار شود، به یک باور تبدیل می‌شود. باورها دارای فرکانس بسیار قوی‌تر و پایدارتر از افکار هستند. فکر مانند یک جرقه است و لی باور مثل یک مشعل است.

تقویت کننده باورها: پس از اینکه باوری ساخته می‌شود، آن باور شروع می‌کند به تولید افکار هم‌جنس خودش و از این طریق خودش را تقویت می‌کند.

ورودی‌های ذهن: به اطلاعاتی که از طریقی مشخص وارد ذهن می‌شوند، ورودی‌های ذهن می‌گویند؛ برای مثل: شنیده‌ها، گفته‌ها و دیده‌ها.

فرکانس:

اصل فرکانس در قانون جذب می‌گوید: «ما در هرلحظه با افکارمان در حال ارسال فرکانس(سیگنال) به جهان هستی هستیم؛ جهان نیز بر اساس قانون جذب با توجه به فرکانس‌های دریافتی از سوی ما، در زندگی‌مان اتفاقات، شرایط و موقعیت‌هایی هم‌جنس با فرکانس‌های دریافتی را برای ما به وجود می‌آورد و یا گسترش می‌دهد».

امروزه به این حقیقت دست‌یافته‌ایم که هر فرد بر اساس قانون جذب، با توجه به فرکانسی که به جهان هستی ارسال می‌کند، تک‌تک لحظات زندگی‌اش را خودش خلق می‌کند، حال آگاهانه یا ناآگاهانه!

شاید بسیاری از افراد این موضوع را قبول نکنند و این صحبت‌ها را به تمسخر بگیرند؛ اما وجود این قانون واقعاً حقیقت دارد و ما، چه آن را بپذیریم و چه نپذیریم، خللی در کارکرد و تأثیر این قانون در زندگی‌مان ایجاد نمی‌شود.

درواقع پس از انتشار کتاب «راز» در سال ۲۰۰۷، قانون جذب در میان مردم به‌صورت عمومی آشکار و شناخته شد. خانم راندابرن با خواندن کتاب ((راز ثروت)) نوشته والاس واتلز و عمل به آن نتایج شگفت انگیزی در زندگی اش رخ داد و به از یک زن فقیر و بدبخت و بدهکار به یک انسان موفق تبدیل شد و به نوعی قانون جذب را از دل این کتاب استخراج نمود.

 

نکته‌ی اصلیِ قانون جذب

به هر چیزی که توجه می‌کنی، ریشه و اساس(جوهره)  آن را در زندگی‌ات به وجود آورده و گسترش می‌دهی»؛ این یعنی اگر تو دائماً به موفقیت توجه می‌کنی، در حال جذب اتفاقات، شرایط، ایده‌ها و موقعیت‌های موفقیت آفرین هستیمنظور از  توجه کردن می‌تواند به‌صورت دیدن، شنیدن، خواندن، نوشتن، صحبت کردن، فکر کردن  فیلم نگاه کردن روزنامه خواندن و یا تجسم کردن درباره‌ی موضوعی باشد.

 

جهان تضادها (دوقطبی)

اگر با دقت درباره جهان هستی تأمل کنی، متوجه می‌شوی که همه‌چیز در جهان دوقطبی است؛ یعنی برای هر چیزی یک قطب منفی و یک قطب مثبت وجود دارد. برای مثال: قطب‌های آهن‌ربا، بالا و پایین، چپ و راست، شکست و موفقیت، فقر و ثروت، سرد و گرم، تاریک و روشن و… .

حالا این موضوع چه ارتباطی با قانون جذب دارد؟

هر موضوعی در جهان دارای دو قطب مثبت و منفی است؛ برای مثال، موضوع پول و ثروت دارای دو قطب است: «داشتنِ پول و ثروت» و «نداشتنِ پول و ثروت»؛ مثال دیگر، موضوع سلامتی: سلامتی و نبود سلامتی(بیماری) . روشنایی و تاریکی . زشتی و زیبایی

دلیل اینکه برخی از افراد در زندگی به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند، این است که آن‌ها به‌صورت ناآگاهانه به قطب منفی یک موضوع خاص توجه می‌کنند.

اما نکته‌ی مهم این است که از کجا بدانیم که در هرلحظه، داریم به کدام قطب توجه می‌کنیم؟

پاسخ این پرسش در یک کلمه است: ((احساس ))

احساس مانند یک راهنما است(مانندgps) که هر لحظه به ما می گوید که چه فکری در سر داریم آیا این یک فکر مثبت است یا فکر منفی؟

باید دقت کنی که هنگام توجه به هر موضوعی، در آن لحظه چه احساسی داری؟! اگر احساس بدی داشته باشی، در حال توجه کردن بر روی قطب منفی آن موضوع هستی؛ ولی اگر احساس خوبی داشته باشی، در حال توجه کردن بر روی قطب مثبت آن موضوع هستی!

به همین دلیل است که قلب را قطب‌نمای درون می‌دانم؛ زیرا هر زمان که به قلبت رجوع کنی، با توجه به احساسی که داری، می‌توانی بفهمی که در هرلحظه به کدام قطب دقت می‌کنی… .

چگونه از قانون جذب استفاده کنیم؟

من معتقد هستم که قانون جذب می‌تواند تو را به خواسته‌هایت برساند، اما نه به این صورت که در کنج خانه بنشینی و دائماً به افتادن کیسه‌ای پول از آسمان فکر کنی تا چنین اتفاقی رخ دهد!

قانون جذب همیشه از راه درست، طبیعی و منطقی تو را به خواسته‌هایت می‌رساند. (درک این نکته خیلی مهم است)

«احساس خوب مساوی است با اتفاقات خوب؛ احساس بد مساوی است با اتفاقات بد»

این جمله یعنی اینکه اگر در طول روز احساس خوبی داشته باشی، امکان ندارد که اتفاق بدی برایت رخ بدهد؛ اگر افکاری را انتخاب کنی که احساس خوبی به تو می‌دهند، تو همواره با سرعت بالاتری به اهدافت می‌رسی و اتفاقات خوبی را در طول روز تجربه می‌کنی.

 

نکته: هر فردی می‌تواند از قانون جذب استفاده کند، اما به‌شرط آنکه بپذیرد و باور کند که خودش خالق زندگی خودش است و خداوند به او قدرت خلق زندگی‌اش را داده است.

تو با افکار و باورهایت اتفاقات زندگی ات را خلق می کنی پس مواظب باش در هرلحظه به چه چیزی می اندیشی.

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فقط برای افراد عملگرا

همین الآن دانلود کنید

درست میبینید ! این محصول ارزشمند رایگان است
همین الآن برایم ایمیل شو
نو اندیشان تحول آفرین
close-link